Kombine Taşımacılık

Speedline, havayolu ile ulaşamadığı noktalarda da sizlere hizmet verebilmek için karayolu taşımacılığı ile operasyonunu desteklemektedir. Karayolu taşımacılığı ile hizmet ağını daha da genişleten Speedline bu hizmeti konusunda ayrıntılı bilgi edinmek, kargonuzun, servis imkanları dahilinde hangi havalimanları ile bağlantı oluşturabileceğini öğrenmek için bizlere ulabilirsiniz.

Hava – Kara Kargo Taşımacılığı

Hava yolu taşımacılığı, taşıma türleri arasında en hızlı olması ile öne çıkmaktadır.

Bu özellik, başta yakıt maliyetlerinin yüksekliği neden ile pahalı bir taşıma şeklidir.

Hava yolu taşıma şekillerinde en yaygın kullanılan; yolcu ve kargo uçakları, bir çok ürün çeşidinin taşınmasına olanak sunmaktadır.

En güvenli taşıma şekli sayılan hava kargo taşımacılığını tercih eden başlıca ürün ve sektörler şöyledir,

Bozulabilir ürünler, yükte hafif paha da ağır mal cinsleri, üretim bandına yetişecek ürün grupları, yedek parçalar, pazara girmesi belli bir zamana bağlı olan sektörler. Hava yolu termin olarak en kısa süre de, bir malı bir yerden başka bir yere ulaştıran taşıma aracı olmasından, maliyetli çoğu zaman ikinci plana atılabilmektedir. Hava yolu taşımacılığını diğer taşıma türlerinde ayıran bir diğer özellik ise taşıyıcı firmaların kendi öz mallarına gemi ve tır da olduğu gibi sahip olmaması ve tüm uluslar arası nakliye firmaların uçak şirketlerine ve dolayısı ile bir tarifeye tabi olmasıdır. Bu bakımdan hizmet en çok bu taşıma şeklinde öne çıkmaktadır. Mal cinsine uygun seferlerin pratik bir şekilde organize edilmesi, çıkış ve varış limanlarındaki acenteliklerin eksiksiz ve zamanında hareket etmesi, hızlı bir organizasyon çatısı altında toplanması gerekmektedir.

Bunun yanı sıra uçak kiralama ile, bir uçağın tamamını da aynı ürün ve ürün grubu için revize etmekte mümkündür.

Deniz – Kara Kargo Taşımacılığı

Ticari malların, çeşitli deniz araçları ile taşınmasına, deniz yolu taşımacılığı denir.

Bilhassa uluslar arası sularda büyük önem taşıyan bir trafiktir.

Bir çok farklı mal cinsini taşımaya yönelik deniz yolu taşıma araçları çeşidi vardır.

Uluslar arası ticarette, hava yolundan daha ekonomik, kara yolundan daha kapasiteli olması bakımından hayli önemli bir konumdadır.

Ülkeler arası taşıma trafiğinde liman kentleri ekonomik olarak güçlü bir konumdadır.

Liman seçeneği bulunmayan şehirler bu açığı kara yolundan destek alarak tamamlamaktadır ve bu şekilde kara yolu ve deniz yolu birlikte kullanılarak kombine taşımacılık çeşitlerinden biri kullanılmış olunur.

Deniz yolu taşıma çeşitleri arasından en yaygın kullanıma sahip olan, konteyner taşımacılığıdır. Bu da kendi içerisinde parsiyel ve full olarak iki ana gruba ayrılır.

Malın cinsine ve kapasitesine göre belirlenen bu taşıma şekli ekonomik açıdan oldukça avantaj sağlamaktadır.

Konteyner taşımacılığının yanı sıra, açık yük gemileri, kuru dökme yük gemileri ya da ro-ro gemileri ile araç taşıması yapılan deniz yolu taşımacılık seçenekleri vardır.

Kapıdan Kapıya Kara Taşımacılığı – Door to Door

Taşıma çeşitleri arasında en yaygın kullanım ağına sahip taşıma şekldir.

Kara yolunun dünya üzerindeki geniş ağı, taşımacılık için büyük esneklik sağlamakta ve tercih sebebi olmaktadır. Kapıdan kapıya hizmetin en kolay uygulandığı bu şeklinde bilhassa ülkemizde Avrupa ülkeleri ile yapılan ticaretin en önemli unsurlarındandır. Uluslar arası kara nakliye ülkemizde ithalat ve ihracatta karşılıklı düzenli bir döngü içerisindedir.

İletişime Geç

Bize posta gönderiniz